Nowe interfejsy komunikacyjne dla naszych pozycjonerów i sterowników procesów

2018-11-11

Nasze pozycjonery ELEMENT (8692/8693) i kontrolery procesów w wersjach SideControl (8792/8793) są teraz dostępne z interfejsem Industrial Ethernet i interfejsem büS.

8692komunikacja 8692


Przemysłowy Ethernet i interfejs büS dla pozycjonera i kontrolera procesu

Niezależnie od tego, czy chodzi o dostawy paliw gazowych, czyszczenie instalacji za pomocą procesów CIP, czy automatyzację - nasze pozycjonery i regulatory procesów ELEMENT TopControl i SideControl Typ 8692/8693 i 8792/8793 są odpowiednie do różnych zastosowań dzięki licznym interfejsom komunikacyjnym.

Wcześniej dodatkowe rozwiązania bramkowe z poziomu fieldbus do Industrial Ethernet były konieczne i powszechne. Są one jednak coraz częściej zastępowane interfejsami Industrial Ethernet.

Około 25% przemysłowych węzłów Ethernet opiera się na EtherNet / IP zgodnie z OVDA. Dlatego nasze pozycjonery i sterowniki procesów w wersjach ELEMENT TopControl i SideControl są teraz również dostępne z EtherNet / IP, PROFINET i Modbus TCP.

Korzyści wynikające z zastosowania nowej serii ustawników:

Nowe interfejsy Ethernetu przemysłowego umożliwiają bezpośrednie połączenie ze sterownikiem PLC bez dodatkowych bram. To znacznie upraszcza uruchamianie pozycjonerów i sterowników procesów. Dzieje się tak dlatego, że można je elastycznie łączyć przez ustawienie topologii gwiazdy, linii i pierścienia za pomocą przełącznika dwuportowego.

Rozwiązanie pozwala także zaoszczędzić koszty, eliminując konieczność stosowania drogich przełączników wieloportowych. Wraz z funkcjami pomocniczymi MRP i DLR można zwiększyć niezawodność komunikacji, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo operacyjne.

Łączność na każdą okazję

Oprócz nowej wersji Industrial Ethernet, pozycjonery i sterowniki procesowe są nadal dostępne jako warianty PROFIBUS DP-V1 i DeviceNet, a także z interfejsem magistrali systemowej Bürkert (büS). Wersja büS upraszcza integrację produktów Bürkert z sieciami przemysłowymi. Wszystkie nowe wersje można konfigurować i parametryzować bezpośrednio za pomocą komunikatora Bürkert za pośrednictwem interfejsu büS.

Wybierz odpowiedni protokół komunikacyjny dla twojego pozycjonera (ELEMENT TopControl 8692 / SideControl 8792) lub kontroler procesu (ELEMENT TopControl 8693 / SideControl 8793) na naszej stronie.

źródło: www.burkert.com